הרחקת יונים – הרחקת ציפורים

צרו עמנו קשר, לקבלת הצעת מחיר מקצועית בתחום הרחקת ציפורים

בתחום הרחקת יונים והרחקת ציפורים , קיימים מגוון רחב של פתרונות המוצעים ע"י ספקים ,
להלן הפתרונות והדגשים שכדאי שתבדקו ושתבחנו לפני התקנת הפתרון:

1.רשתות להרחקת יונים :
חשוב לשים לב, לרשת המותקנת ולכבל שיתחום את הרשת.
רשת להרחקת יונים הינה הפתרון היעיל ביותר הקיים היום בתחום הרחקת יונים וציפורים.
רשת בעלת עמידות ואיכות, תמנע באופן מוחלט חדירת יונים לאזור ומספקת פתרון ארוך טווח למטרד. קיימים מגוון רחב של רשתות להרחקת יונים הנבדלות בארץ ייצור, חומר ייצור, הגנה מפני קרני UV, הגנה מפני חמצון. כל המאפיינים הנ"ל קובעים את עמידותה של הרשת לאורך זמן. רשת עמידה לאורך זמן נבחנת לפי מספר פרמטרים: חומר, עובי והגנה לקרני השמש.
החומר ממנו הרשת נוצרה (קיים הבדל משמעותי בן פלסטיק, ברזל ופוליאטילן). הרשת בעלת העמידות הגבוהה ביותר הינה רשת העשויה מחומר הנקרא פוליאטילן ובעלת הגנה מפני קרני UV וחמצון. הרשת חייבת להיות מותאמת למזג האוויר הישראלי ועל כן נדרש שתהיה בעלת הגנה לקרני UV. כלקוח אתם יכולים לדרוש מפרט טכני של הרשת או מסמך התחייבות רשמי מהספק שאכן הרשת בעלת הגנה זו. רשת אשר אינה בעלת הגנה לקרני UV תתפורר עם השנים ואינה עמידה לאורך זמן.
בנוסף חשוב לשים לסוג החומר ממנו עשוי הכבל/חבל שעליו הרשת תהיה מתוחה. בכל התקנה בה מתבצע שימוש ברשת, חובה שיהיה כבל שימתח את הרשת. קיימים מבחר רחב של כבלים למשל כבל העשוי פלדה, כבל העשוי ברזל, כבל העשוי פוליאטילן וכו. הכבל הינו חלק בלתי נפרד מפתרון הרשת המוצע, הוא תורם לעמידות ויציבות הרשת בחלל.
כפי שהרשת נדרשת להיות בעלת הגנה לקרני UV כך גם הכבל, במידה והכבל אינו עמיד לכך, הוא יתפורר במהלך הזמן והפתרון של הרשת הופך בן רגע ללא יעיל. רבים מבצעים התקנת רשתות עם כבלים מסוג פלדה או ברזל – כבלים מסוגים אלה מחלידים עם הזמן, עם שינויים במזג אויר (נוכחות של מים, אור) מפוררים את הרשת עליו מתוחה. חשוב לוודא שהכבל עליו מתוחה הרשת הינו עמיד ואיכותי ומתאים לתנאי מזג האוויר בארץ.

2. רשתות להרחקת ציפורים:
בתחום הרחקת ציפורים הכוללת הרחקת דרורים, הרחקת מיינות, מלבד הפרמטרים של איכות הרשת שציינו בהרחבה בסעיף הראשון, חשוב לוודא ולדעת שגודל המעויין חייב להיות קטן יותר בהשוואה לרשת המותקנת להרחקת יונים, כלמר שימו לב כי גודל המעויין אינו מאפשר חדירה של ציפורים קטנות כגון מיינות ודרורים. גם בתחום הזה, דרשו אחריות ארוכת טוול לאיכות ההתקנה ולאיכות הרשת.

3. דוקרנים להרחקת יונים:
דוקרנים מתאימים בעיקר לפתרון מטרדי יונים הממוקמים באזורים צרים , בגגות מבנים, באדני חלונות וכו.
קיימים מבחר סוגים של דוקרנים, ביניהם דוקרנים מפלסטיק, דוקרנים מנירוסטה על בסיסים שונים וכו. איכות החומר ממנו עשוי הדוקרן חשובה, היות והיא משקפת את עמידות הדוקרנים לאורך זמן. דוקרנים מפלסטיק הינם בעלי העמידות הנמוכה ביותר בהשוואה לדוקרנים העשויים נירוסטה. דוקרן יעיל הוא דוקרן העשוי מחומר שהינו עמיד למזג האוויר הישראלי (הגנה מפני קרני UVׂ). הדוקרנים האיכותיים ביותר הינם דוקרנים אשר הקוצים עשויים מנירוסטה על גבי בסיסים שונים ובעלי הגנה מפני קרני UV.

4. מערכות קפיציות: פתרון נוסף המוצע לאזורים צרים הינן מערכות קפיציות או סלילים. בעת בחירת פתרון זה, חשוב לשים לב שהפתרון מלווה עם אחריות ארוכת טווח.

5. בובת עורב נגד יונים : קיימים מבחר רחב של בובות קבועות המותקנות במקומות אשר בו קיימת בעיה של מטרדי יונים. מלבד הנראות שאינה אסתטית של המוצר, פתרון זה יעיל לטווח קצר, היות ופתרון זה אינו חוסם גישה לאזור ואינו מונע מהיונים לעמוד באזור. ככל שהזמן חולף היונים מזהות את נוכחות הבובות, היות והפתרון קבוע אינו מפריע ואינו מאיים בשום צורה – הן חוזרות למקום. הפתרונות היעילים ביותר הינם פתרונות אשר מונעים גישת יונים לחלל, או שמפריעים ויוצרים אי נוחות עבורם כאשר עומדים עליו.

6. מכשירים סונאריים: אלו מכשירים העובדים על תדרי קול שמבטיחים ללקוח שאותם תדרים גורמים ליונים ולפעמים גם לחיות אחרות, לא להתקרב לאזור. מכשירים אלה אינם יעילים לטווח ארוך והם יעילותם תקפה בעיקר למקומות סגורים. בעבר, חברת יונאקס ייבאה מוצרים אלה ולאחר ביצוע בדיקה כאן בארץ, גילינו שהמוצר לא הרחיק את היונים ממקומות פתוחים ולכן הפסקנו את היבוא. גם כאן, במידה והנכם מעוניינים לנסות את המוצר, זכותכם לדרוש אחריות בגינו וכך תהיו מוגנים במקרה ואינו יקנה לכם פתרון.

7.עופי יונה: חומר דביק שניתן למרוח אותו בכל משטח שנועד למניעת עמידת ציפורים ויונים במקום. חומר זה מלכלך ומכתים את המשטח עליו מורחים אותו ומאוד קשה להסיר אותו. מלבד זאת החומר הנקרא עופי יונה, גורם ליונה להדבק עליו, פוגע בה , ובמידה ויונה עומדת עליו נתלשות נוצותיה והן נשארות דבוקות באזור. 

יונאקס – הרחקת יונים מקצועית ובלעדית – אחריות עד 10 שנים!
חברת יונאקס נוסדה בשנת 2001 והינה יבואנית ומתקינה פתרונות בלעדיים בתחום הרחקת יונים. 
אנו יבואנים בלעדיים של חברת EQUIPESCA הברזילאית, אשר ידועה ומובילה בייצור רשתות בתחום למעלה מ-50 שנים.
חברת יונאקס מעסיקה 4 צוותי מתקינים המספקים שירותים בפריסה ארצית, כלל הצוותים עברו הכשרה ע"י גורמים בינלאומיים , אשר מתאפיינת באופי התקנה יחודי,אסתטי המקנה עמידות ארוכת טווח לכלל הפתרונות.
לאחר מתן יעוץ ומתן הצעת מחיר ללקוח, בסיום ההתקנה תנתן כתב אחריות בגין ההתקנה הכוללת אחריות עד 10 שנים בגין הפתרונות ואיכות ההתקנה. 

מבין לקוחותינו, 
אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, עמיגור, דור אלון,משרד הבטחון, צה"ל,מקורות, תנובה, כרמית, עיריית אשקלון, עיריית באר שבע, עיריית קרית אונו וכו. 

לשיחת יעוץ ותיאום פגישה נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם