נזקים בריאותיים וכלכליים העלולים להגרם כתוצאה מנוכחות של יונים

הנזקים הבריאותיים והכלכליים העלולים להיגרם כתוצאה מנוכחות יונים.

היונים ידועות כנשאיות ומפיצות של מחלות בקרב בעלי חיים ובני אדם. מרבית המחלות המופצות על ידי יונים מועברות על הלשלשת (לשלשת יונים) שלהן והטפילים העוקצים אותן ואף הן מעבירות אותם ממקום למקום (ביניהם כינים, חרקים וכו.) , מלבד מחלות, נוכחות של יונים גורמת לנזקים כלכליים וסביבתיים.

האדם מספק ליונים את כל צרכיהן ולכן הן נשארות במקום אחד וקבוע למשל נזילת מים בבית פרטי יכול להיות סיבה טובה להמצאות יונים באזור. היונים יכולות מצטופפות כלהקה באזור אחד ועלולות לגרום לנזק רב הן לרכוש והן לאדם. צרכי היונה הינם מקום שבו יוכלו לקנן בבטחה, מקור מזון ומים.
 פסולת – היונים מתמקמות במקומות גבוהים או במסתורים כדי לא לבוא במגע עם נחשים או חיות המזיקות להן, לכן הן מתיישבות במסתורי הכביסה, נכנסות למבנים פתוחים כמו מפעלים, סככות מטוסים ועוד. היונים מתגודדות בלהקות ויוצרות כמות פסולת גדולה (נוצות , לשלשת יונים) , אשר עלולה לגרום הן לנזקים בריאותיים והן לנזקים לרכוש. לשלשת יונים (צואת עופות) חומצית ולכן חודרת את שכבת המתכת של המרזבים, המכוניות וגורמת לנזקים.
 רעש סביבתי – היונים מתגודדות יחדיו ומקימות רעש עצום שיכול לפגוע באורח חייו של האדם.
 נזק בריאותי – יונים גורמות לנזק בריאותי לאדם מכיוון שהן מעבירות מחלות. היונים מהוות סיכון בעיקר לאוכלוסייה רגישה – מבוגרים בגיל 60 ומעלה וילדים מתחת לגיל שלוש.המחלות הנפוצות ביותר הן דלקות עיניים, מחלות המועברות ע"י חיידק סלמונלה הנמצא בלשלשת יונים, דלקת מח נגיפית המועברת ליונה באמצעות יתוש העלול להדביק בני אדם.

טפילים- הטפילים של היונה עלולים לגרום לאדם לסכנות בריאותיות:
זבוב היונה – זבוב זה נטפל אל היונה ונמצא בקרבתה, כאשר הוא עוקץ את האדם הוא עלול לגרום לאלרגיה ונפיחות.
כינים – הכינים נטפלות אל היונה וממנה עלולות לעבור אל האדם. הכינים קטנות מאוד וגורמות לגירוי תת עורי ואלרגיה.
אקרית אדומה – נטפל אל היונה מוצץ את דמה ויכול לגרום לאדם לאלרגיה קשה ולנפיחות.

מסיבות אלו ואחרות מומלץ להרחיק את היונים הנמצאות במקום מגוריו או עבודתו ע"י פתרונות יעודיים ומקצועיים.

לשיחת יעוץ ותיאום פגישה נא מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם